4.1 C
London
Pátek, 1 března, 2024

Čištění a recyklace vody ve firmách a domácnostech

Nejen společnost a její zodpovědný přístup k přírodě, ale také nejrůznější předpisy a zákony nás postupně vedou k ekologickému přístupu k životu. To se týká jak domácností, tak průmyslového provozu. Jednou z možností je snížení spotřeby vody a s tím spojené snížení spotřeby energií a ekonomických nákladů. Jak na to? Casone pro vás vybere nejvhodnější technologii.

Technologie, které šetří planetu i peněženku

Společnost Casone, jednička na trhu s technologiemi pro zpracování a recyklaci vody, má dlouhodobé zkušenosti s profesionálními návrhy a montáží úpraven vody, ať už se jedná o pitnou vodu, vrty, studny, průmyslovou či povrchovou vodu. Najde vhodné řešení pro každou domácnost i průmyslovou oblast. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis.

Bazény a snížení spotřeby vody i energií

Mezi místa, kde dochází k největšímu plýtvání vodou, patří jednoznačně veřejné bazény, wellness centra a aquaparky. Přestat budovat podobné prostory není řešením. Jedná se o důležitou součást společnosti, utvářející místa, kde lze trávit volný čas. Východiskem je instalace technologie recyklace bazénové vody, která najde své uplatnění nejen v již zmíněných veřejných prostorách, ale také v domácnostech.

Recyklace bazénové vody šetří nejen vodu samotnou, ale také energii, která je potřebná pro její ohřev. Zároveň snižuje množství vázaného chloru a prodlužuje životnost celého systému, včetně výměníků tepla. Systém sebou nepřináší žádnou práci navíc. Lze ho napojit na řídící systém bazénové technologie, takže vás nečeká žádná složitá obsluha.

Veškeré technologie, které společnost Casone nabízí, prověřila dlouhá léta používání jak v komunální úpravě vody, tak v průmyslu. Všechna zařízení jsou navržena tak, aby splňovala českou vyhlášku.

Dešťová voda k nezaplacení

Teď už se podívejme na zpracování a využití dešťové vody, která je přirozeným přírodním bohatstvím.

Jedná se o systém, který by měl být součástí každé domácnosti i průmyslových podniků. Jde o výraznou úsporu energií i finančních prostředků. Vyčištěnou a pomocí UV ošetřenou vodu lze využít pro zalévání zahrady, rostlin v interiéru, splachování zahrady, mytí nádobí, praní prádla nebo i sprchování.

Šedá voda pro další využití

Dalším opomíjeným bodem je šedá voda, která pochází ze sprchy, vany, umyvadel a dřezu. Lze ji recyklovat za pomoci speciálního systému Casone, využívajícího biologické čištění. Vyčištěnou vodu, teď už bílou, lze využít stejně jako upravenou dešťovou vodu. Její kvalita je srovnatelná.

Energie z odpadních vod v podobě tepla

Odpadní vody a v nich ukrytá energie v podobě tepla je cenným zdrojem, který byste neměli opomíjet. Energii lze využít nejen v domácnostech, ale také v komerčních a průmyslových prostorech. Za využití kvalitního tepelného výměníku lze využít získané teplo pro předehřev studené vody. I taková zdánlivá maličkost jako je teplo ukryté v odpadní energii dokáže ušetřit vaše finanční prostředky.

- Komerční sdělení -

Nejnovější články

- Komerční sdělení -

Mohlo by se vám líbit